Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji."Pony Express Polska"

HISTORIA PONY EXPRESS-U

PONY EXPRESS POWSTAŁ W STANACH ZJEDNOCZONYCH AMERYKI W XIX WIEKU. JEGO GŁÓWNYM ZAŁOŻENIEM BYŁO PRZEWOŻENIE PRZESYŁEK POCZTOWYCH Z ZACHODU NA WSCHÓD I Z POWROTEM PRZEZ KONTYNENT AMERYKAŃSKI .
KURIERAMI PONY EXPRESS-U BYLI MŁODZIEŃCY, W WIELU PRZYPADKACH SIEROTY . POCZTA BYŁA PRZEWOŻONA TYLKO WIERZCHEM (KONNO ), ZE WZGLĘDU NA NIEBEZPIECZEŃSTWA CZYHAJĄCE NA PRERII ( KURIEROWI NA KONIU ŁATWIEJ BYŁO UCIEC PRZED INDIANAMI , NIŻ POCZTOWEMU DYLIŻANSOWI .
PO PONAD DWÓCH LATACH PONY EXPRESS ZOSTAŁ WYPARTY PRZEZ TELEGRAF .

PONY EXPRESS W EUROPIE

DO EUROPY TRAFIŁ , ZA SPRAWĄ DWÓCH CZECHOW , KTÓRZY DLA ZABAWY ZACZĘLI PRZEWOZIĆ PRZESYŁKI KONNO MIĘDZY MIASTECZKAMI , WZORUJĄC SIĘ NA XIX – STO WIECZNYM AMERYKAŃSKIM PONY EXPRESSIE . POWOLI DOŁĄCZALI DO NICH ZNAJOMI I WSPÓLNIE PRZEMIERZYLI CAŁE CZECHY .
WTEDY TO POMYSŁ PODCHWYCILI NIEMCY I ONI ZACZĘLI PRZEMIERZAĆ STOPNIOWO ZIEMIE SWOJEGO KRAJU .
RÓWNIEŻ DO TEGO POMYSŁU DOŁĄCZYLI SŁOWACY .
POLSKA WŁĄCZYŁA SIĘ W ROKU 2001 . WŁAŚNIE W TYM ROKU ODBYŁ SIĘ TZW. PRZEJAZD ZEROWY –PRÓBNY I PO UDANYM PRZEJEŹDZIE ZOSTALIŚMY CZŁONKAMI „ EUROPEJSKIEGO PONY EXPRESS-U „

OD TEJ PORY ROZWIJAMY SIĘ I PRZEMIERZAMY CORAZ DŁUŻSZĄ TRASĘ .

PRZED JEŹDŹCAMI 19 ETAPÓW PO OKOŁO 20-25 KILOMETRÓW , W SUMIE TO PONAD 400KM. W SIODLE NA TERENIE POLSKI , A ŁĄCZNA DŁUGOŚĆ PRZEJECHANYCH KONNO ETAPÓW WYNOSI OK. 2300KM.

INFORMACJE : TEL 60479755
e-mail : countrylubon@poczta.onet.pl
www.country.poznan.pl

 

Zawartość

GRUPA TANECZNA " DALLAS  COUNTRY " ZAPRASZA NA NAUKĘ TAŃCA - INFORMACJE : JACK  604379755