Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Drodzy Fani Muzyki Country!
Datę 30 września, to właśnie my – środowisko fanów muzyki country, mamy szansę ustanowić Polskim Dniem Muzyki Country. Nowa, miła tradycja pozwoli nam przypomnieć światu o roli
i znaczeniu country w naszym kraju, stanie się okazją do integracji różnych środowisk (fani, artyści, organizatorzy wydarzeń, menedżerowie i inni), zaowocować wrześniowymi koncertami „na zakończenie sezonu” w przyszłości i stać się dniem, w którym każdy z nas ciepło pomyśli o swojej rodzinie country. Jazz i Blues mają swoje dni. Pora na Country i niech będzie to nasze wspólne dzieło!
Z dumą oświadczamy, że inicjatywę poparło już wielu przedstawicieli świata country w naszym kraju: Lonstar, Tomasz Szwed, Alicja Boncol (Ala Boncol & Koalicja), Robert Rybczyński (Honky Tonk Brothers), Wojciech Dudkowski (Droga Na Ostrołękę), Janusz Nastarowicz (Colorado Band), Grzegorz Sykała (CASHflow), Marcel Trojan (Gang Marcela), Paweł Bączkowski, Mariusz Kalaga, Andrzej Trojak (Zgredybillies), Jerzy Głuszyk (Organizator Pikniku Country & Folk w Mrągowie, redaktor audycji „Country Club” w Radiu Warszawa 106,2 FM), Waldemar Ligma i Magdalena Łuszczyńska (Organizatorzy Festiwalu "Czyste Country" w Wolsztynie), Maciej Świątek (dwutygodnik Dyliżans, redaktor audycji "Country Club" w Radiu Warszawa 106,2 FM),Tomasz Jarmołkiewicz (redaktor portalu muzyka-country.pl).
Pełen wykaz cytatów wyżej wymienionych osób zostanie, wraz z informacją prasową dotyczącą akcji, wysłana szeroko do mediów (tematyka: kultura/sztuka/społeczeństwo; zasięg: ogólnopolski
i regionalny).
Do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wpłynął też oficjalny wniosek o przyznanie nowej inicjatywie honorowego patronatu.
Najważniejsze jest jednak Wasze wsparcie, które można okazać na różne sposoby.
Zachęcamy do:
1. Wykonania zdjęcia nawiązującego do estetyki country&western (np. w kapeluszu kowbojskim, koszuli w kratkę, w kowbojkach, z czymkolwiek pozostającym w stylistyce muzycznej bądź westernowej) i opublikowanie go na portalu Facebook/Instagram – koniecznie opisane hashtagiem #polskidzienmuzykicountry (!)
2. Opublikowania logotypu Polskiego Dnia Muzyki Country (poniżej) na swoim Facebooku lub Instagramie (jako wpis lub avatar).
3. Dzielenia się ideą z innymi poprzez słuchanie, oglądanie i rozmawianie o country. Niech nas zobaczą i usłyszą!
Do udziału w tej ważnej dla nas inicjatywie serdecznie zapraszają:
Wojak (blog Pociąg Do Country) oraz Administratorzy Forum Muzyki Country countrymusic.pl

GRUPA TANECZNA " DALLAS  COUNTRY " ZAPRASZA NA NAUKĘ TAŃCA - INFORMACJE : JACK  604379755